niedziela, 27 lutego 2011

Trójlisty na wywołanie wiosny...

Trójlist - Trillium grandiflorum - przepiękna bylina o białych, trzypłatkowych kwiatach, z trzema liśćmi na pędzie. Roślina do półcienia, w sprzyjających warunkach dość szybko się rozrasta, tworząc bujne kępy.

sobota, 26 lutego 2011

Ptasie gniazda

Teraz, gdy nie ma liści widać wysoko na drzewach ptasie gniazda. U mnie na osiedlu jest sporo srok i gawronów i to pewnie one je budują. Nie wiem, czy co roku budują nowe gniazda, czy korzystają z ubiegłorocznych?


czwartek, 24 lutego 2011

Miodunki w ogrodzie

Ostatnie mroźne dni i noce nie są korzystne dla roślin. Na tegoroczne kwiaty miodunek trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Lubię je bo ładnie wyglądają gdy kwitną, mają także ozdobne liście. Tak kwitły w ubiegłym roku.
Pulmonaria angustifolia i Pulmonaria saccharata 'Dora Bielefeld'.